Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Monday, April 2, 2012

Nový (nejen) kosmický projekt vzniká v České republice

foto: Project Hydronaut 
Unikátní vědecké pracoviště vzniká v zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na severní Moravě. Jedná se o výzkumné a výcvikové centrum pro kosmické aktivity a výcvik potápěčů. Jde o laboratoř, umístěnou pod vodní hladinou, určenou pro (analogový) výzkum v oblasti fyziologie, medicíny a psychologie extrémních prostředí. A nejen to. Jde také o simulátor pro přípravu astronautů na podmínky života v uzavřeném s stísněném prostoru. Celý projekt nese jméno Hydronaut a jeho autorem je profesionální potápěč a kosmický architekt Matyáš Šanda.