Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Thursday, January 10, 2013

Medicína speciálních prostředí na vlnách "Vltavy"

Foto: NASA/ČRo
Problematika poskytování zdravotní péče posádkám kosmických misí. Péče o zraněné a těžce nemocné v podmínkách extrémních prostředí, jako například na palubách ponorek. Simulace nouzových situací, týkájících se zdravotního stavu členů posádky kosmické stanice v rámci výzkumu na Zemi. Využití poznatků z oblasti medicíny speciálních prostředí v běžné klinické medicíně na Zemi, například v péči o staré pacienty, nebo těžce zraněné. Psychologie a psychiatrie ve vesmíru... To všechno byla témata, kterými se zabýval pořad Českého rozhlasu - Vltava, zvaný Mozaika .