Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Tuesday, March 31, 2015

MEDCAP - Na zdravotnické patrole

Vojenská vozidla si prorazila cestu horským průsmykem až do vesnice, kde jsou netrpělivě očekávána, nikoliv opevněnými ozbrojenci, ale maminkami s dětmi, zraněnými, starými a nemocnými lidmi. Zdravotnická patrola "MEDCAP" právě dorazila na místo určení.
Pomoc civilnímu obyvatelstvu je nedílnou součástí práce vojenských zdravotníků... článek "MEDCAP - Na zdravotnické patrole" , publikovaný na serveru "Armádní Noviny" je součástí širšího projektu - studie, která se zabývá problematikou tzv. "křehké populace" v mimořádných situacích. (foto: 601.skss AČR)