Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Monday, May 28, 2012

Kosmická medicína na vlnách Českého Rozhlasu - Leonardo

obr: ČRo-Leonardo
Sestřihy povídání o kosmické medicíně - vlivu kosmického letu na lidský organismus - v pořadu "Nebeský cestopis" na vlnách českého rozhlasu, stanice Leonardo. Jak se na lidském zdraví podepíše cesta na Mars? To jsme si mohli připomenout v příspěvku Nebeského cestopisu ze 28.4. 2012 . A co mikrogravitace a lidský organismus? O tom byla řeč v příspěvku Nebeského cestopisu ze 26.5. 2012 .