Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Tuesday, June 26, 2012

Český kosmický výzkum na GLEX 2012

Česká republika měla svého zástupce na mezinárodní konferenci GLEX (Global Space Exploration), která se konala mezi 22-24 květnem 2012 ve Washingtonu. Byl jím kosmický architekt a autor projektu "Hydronaut" Matyáš Šanda. V rámci konference byl ve Washingtonu prezentován koncept možností využití modulů ISS jako orbiteru i jako základny na povrchu měsíce.

"Projekt se setkal se zájmem a byl diskutován nejen se zástupci NASA, Roskosmosu, ale i ze strany Francie a Kanady a dalších zúčastněných. Všichni ocenili neotřelý a inovativní přístup k problematice dalšího využití a hlavní myšlenku na využití modulů z ISS na stavbu lunární základny pro další mise."

Tento koncept má již dnes své praktické využití. Poznatky získané z teoretické práce jsou využívány v rámci výstavby první ze série experimentálních stanic projektu Hydronaut , které budou umístěny pod vodní hladinou a budou využívány zejména k výzkumu v oblasti fyziologie člověka v extrémním prostředí, psychologie, lidského faktoru, sociologie a dále k výcviku astronautů, potápěčů a záchranářů.