Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Monday, August 20, 2012

LETECKÁ MEDICÍNA - Smrtící přetížení

Foto: wikipedia/IAF
V konstrukčních kancelářích leteckých výrobců, vznikají stále výkonnější a dokonalejší typy bojových letadel, se skvělými manévrovacími schopnostmi a dech beroucí údernou silou. Jenže kromě neměnných fyzikálních zákonů, kterým jsou tyto stroje dokonale uzpůsobeny, je tu však ještě jeden faktor, který se pžíliš nemění. Tím faktorem je člověk. A právě s fyziologickými limity, jaké má lidský organismus, je třeba v konstrukci každého letadla počítat. A tak se na chvíli vžíjte do role testovacího pilota a v tomto článku na serveru Armádní noviny , poznejte některá úskalí pilotáže na hranici života a smrti...