Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Saturday, March 16, 2013

MEDICÍNA PŘEŽITÍ: Na mořské hladině

Foto: ESA
Po simulovaném dopadu na vodu se kosmická loď za vydatného lomcování několika žabích mužů zhoupla a když se houpání uklidnilo, trojice kosmonautů se po zádech sesunula z průlezu lodi do vody a krátce po zapálení dýmovnic byly slyšet první helikoptéry. Takto vypadá nácvik přistání kosmické lodi Sojuz vodu. V následujícím článku se blíže podíváme na to, jak lidský organismus reaguje musí li člověk delší dobu přežít na hladině otevřeného moře. Článek vyšel na serveru Armádní Noviny .