Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Saturday, April 13, 2013

Hydronaut čas: -365 dníVe středu 10. 4. 2013, se na Katedře technických sportů a ochrany obyvatelstva FTVS UK v Praze, konala první informační schůzka potenciálních zájemců o spolupráci na "Projektu HYDRONAUT"  - Výcvikového centra pro astronautické aktivity. V rámci projektu je plánována analogová simulace kosmické mise k asteroidu, v rámci které bude probíhat také celá řada zajímavých experimentů. Rozsah a zaměření Projektu Hydronaut je však mnohem širší. Od lékařského, biologického a technologického výzkumu, vývoje, až například po testování a propagaci výrobků v extrémním prostředí pod hladinou na dně přehrady. Možnost spolupráce a finanční podpory projektu je pro podnikatelské subjekty i soukromé nadšence otevřena. O další informace si můžete napsat na adresu: human.exploration@gmail.com