Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Thursday, March 30, 2017

Neuralink startuje...

https://neuralink.com/
Nový projekt Elona Muska, který nese název Neuralink, je na svém počátku. Nová Start-Upová firma, která se registrovaná jako výzkumná lékařská společnost, se bude zaměřovat na vývoj bezdrátového propojení lidského mozku s počítači. Využití aplikací, které by technologie, kterou chce Musk nabízet by bylo obrovské - kam jen vaše fantazie dohlédne. Ano, nejde sice o nic nového, protože na podobných technologiích pracuje například americká agentura obranného výzkumu DARPA, ale jak je to se vším, co Musk dělá, dodá to nový impulz, který výrazně urychlí pokrok v odvětví.