Vítejte****Neuralink video****Polštářové studie - aneb pohyb je život****KOSMONAUTIX: Vliv umělé gravitace na zdraví astronautů****KOSMONAUTIX: Kosmonautika ve výzkumu Alzheimerovy nemoci****Proč do vesmíru posíláme lidské tkáně na čipech?****Kosmické Léky - Imunoterapie z Vesmíru****Mozek jako zbraň****Ošetřovatelství - věda o lidských potřebách a kosmonautika****ANGIEX-Na palubě ISS se vyvíjejí léky proti rakovině****Přeji příjemné čtení :-)

Editoral...

Jak využíváme poznatky z oblasti kosmonautiky, nebo z válečné medicíny v léčbě a péči o běžné pacienty? Přežití člověka v extrémních prostředích, odolnost a zvládání mimořádných situací. Nejnovější informace v oblasti neurověd, kognitivních a behaviorálních věd. Člověk jako lidská bytost a péče o jeho zdraví a jeho potřeby - tedy Nursng Science, neboli ošetřovatelství jako věda a jeho teorie, praxe a jeho nejnovější poznatky ... To všechno jsou témata, která mě nepřestávají fascinovat ... Doufám, že mé blogy zaujmou i vás :-)

PS: Mé blogy, zaměřené na ošetřovatelství Men In Nursing CZ a RN nursing lifestyle, najdete v pravé dolní části stránky... :-)

Monday, November 9, 2015

Subjekt X – Pokusy na lidech v kosmonautice…

Umírali, aby druzí mohli žít… I tak by mohl znít podtitul jedné z nejžádanějších přednášek, které jsem autorem. Celý její příběh je vlastně o hledání. Hledání mezí lidských možností, prostřednictvím létání do vesmíru. Jde o příběhy utrpení, smrti i hrdinství testovacích pilotů, vědeckých pracovníků a jiných lidských  “subjektů X “, kteří podstupovali neskutečná muka, aby druhým umožnili bezpečný návrat domů. Je to příběh medicíny a kosmonautiky, který vyprávím hlavně proto, abych vzdal čest, oněm často neznámým, hrdinům kosmonautiky. Prezentace přednášky nyní dostupná zde. Video zde.